Puck

Leży na Kaszubach u ujścia Płutnicy do Zatoki Puckiej. Miasto ma około 12 0000 mieszkańców. Jest lokalnym centrum kulturalnym oraz sportowo-rekreacyjnym. Jego usytuowanie na mapie Polski pozwala na bezpośrednią komunikację z całym Półwyspem Helskim, Karwią, Jastrzębią Górą, Władysławowem czy Gdynią.

W okolicy:

  • Groty Mechowskie w pobliskim Mechowie,
  • Zamek w Rzucewie,
  • Sanktuarium w Swarzewie,
  • Pomnik Antoniego Abrahama w Zdradzie,
  • Strusia farma,
  • Park archeologiczny Osada Łowców Fok w Rzucewie

Plaża

To niekwestionowanie jedna z największych zalet miasta. Powiększona w ostatnim czasie plaża w Pucku zachęca do całodniowego relaksu. Wypoczywać można zarówno na części strzeżonej (min. z wydzieloną częścią dla dzieci), jak i tej mniej uczęszczanej - niestrzeżonej. Okolica pełna jest nadmorskich kawiarenek, budek z fast-foodami i stoisk z pamiątkami. Wieczorami uaktywniają się niewielkie puby i restauracje. Wszystko w pobliżu charakterystycznego Puckiego molo zachęcającego do spacerów.

Centrum

Punkty które warto odwiedzić to odnowiony rynek, gotycki kościół parafialny i Muzeum Ziemi Puckiej. Wszystko znajduje się w niewielkiej odległości od siebie. W Puckim porcie oprócz kutrów i jachtów można też znaleźć pomnik upamiętniający Zaślubiny Polski z Morzem. W okolicy znajdują się parki i mini-siłownie usytuowane na świeżym powietrzu. 

Aktywny wypoczynek

Znajdziemy tu wypożyczalnie sprzętu wodnego np. zestawów windsurfingowych. Instruktorzy pomogą nawet początkującym czerpać radość ze sportu. W centrum HOM jest także możliwość wypożyczenia łódek min. typu "Puck". Bardzo często odbywają się tu regaty i masowe imprezy sportowe. Jeśli tylko jesteśmy w posiadaniu własnej piłki jest też możliwość bezpłatnego użytkowania boisk do siatkówki. Przy promenadzie biegnącej od Puckiego molo wzdłuż Zielonej Plaży znajdują się punkty umożliwiające wypożyczenie gokartów. 

Biegnąca wzdłuż brzegów zatoki ścieżka rowerowa Puck - Hel to idealny wybór dla rowerzystów!